Nacházíte se: Úvod » Katalog výrobků » Pojízdná křesla » Křeslo pojízdné K96 - VK

Křeslo pojízdné K96 - VK

Je zdravotnický prostředek (ZP).

Převozní křeslo (převozní židle, transportní křeslo) je určeno pro přepravu osob ve zdravotnických zařízeních. Disponuje vyjímatelnými podpěrami předloktí, které slouží pro snazší přesunutí pacienta na židli. Samozřejmostí jsou také odklopné podpěry nohou pro lepší nastupování. Transportní křeslo je osazeno předními koly o průměru 500 mm s ruční brzdou. Zadní otočná kolečka o průměru 200 mm, rejdovací. Nosnost do 120 kg - šíře sedáku 450 mm. Nosnost do 150 kg - šíře sedáku 550 mm. Standardní barevné provedení je hnědá koženka a bílá konstrukce. Za příplatek lze objednat jiné barevné provedení nebo i nosnost do 150 kg.

Parametry produktu

Nosnost:120 / 150 kg
Hmotnost:15 kg
Cena:9 180,- Kč (s DPH 11 108,- Kč)

Poznámky k produktu

Doplňující rozměry:

Průjezdní šířka: 63 cm pro křeslo s nosností 120 kg
Průjezdní šířka: 73 cm pro křeslo s nosností 150 kg

Všeobecně:
Převozní křeslo slouží pro přepravu sedících tělesně postižených nebo nemocných osob uvnitř budov (nemocnic,lázní, domovů důchodců, LDN apod.), krátkodobě i mimo budovu, při jízdě za sucha po rovném, pevném povrchu. Převozní vozík musí být ovládán druhou osobou. Přepravní křeslo lze dobře identifikovat a snížit možnou krádeže tím, že z vnější strany opěrky lze nalepit výrazný samolepicí idetifikační polep, naležato až o formátu A5.

 

Popis:
Kostra vozíku, trubkové konstrukce, je doplněna odklopnými výškově nastavitelnými podnožkami, odklopnými opěrami předloktí usnadňujícími manipulaci s přepravovanou osobou, vyjímatelným rámem opěradla a čalouněným sedákem. Křeslo má 2 přední kolečka o průměru 500 mm opatřená ručními brzdami a 2 zadní kolečka o průměru 200 mm otočná kolem svislé osy. Toto provedení umožňuje na malém prostoru  snadnou manipulaci s vozíkem a zároveň zajištění vozíku proti nežádoucímu pohybu při nasedání a sesedání. Povrchová úprava kovových dílů je provedena práškovými plasty a následně vypálená, čímž je dosaženo hladkého, zdravotně nezávadného povrchu.

Skladování:
Místo pro skladování musí být čisté a suché, rovněž musí být chráněno před účinkem slunečních parsků a chemikálií, které mají vliv na stálost a jakost použitého materiálu.

Údržba:
1. K čištění křesla lze použít běžné saponátové a desinfekční přípravky, nesmí se používat organická rozpouštědla.

2. Kontrola koleček, područek, opěradel, dotažení šroubů a matic 1x za 6 měsíců.

3. Kontrola dotažení šroubů opěradla před každým použitím !

4. Pravidelná bezpečnostně technická kontrola (PBTK) se provádí 1x za 2 roky. PBTK provádí výrobce nebo autorizovaný servis.

Upozornění na možné závady vzniklé při nesprávném používání přepravního křesla:
1. Při přetěžování vozíku může dojít k protržení čalouněného opěradla, prodření čalounění sedáku a rychlému opotřebení kol.

2. Při nedodržení nosnosti vozíku a najetí předními kolečky na zvýšenou překážku (práh) může dojít k prasknutí plastového disku kolečka.

3. Sklopné podnožky slouží jako podpěra nohou při přepravě pacienta. Při nasedávání a sesedání musí být odklopené, aby se zabránilo nesprávnému použití - stoupnutí na podnožku celou vahou těla při nasedání či sesedání. V tom případě může dojít k prasknutí podnožky.

4. Ruční brzda u předních kol křesla K96 a K96-150 musí být zajišťována rukou, nesmí být obsluhována nohou - může dojít k poškození brzdy.

5. Přepravní křeslo není určeno pro použití při sprchování pacientů.

V ceně jsou:

  • šířka sedáku 450 mm
  • nosnost do 100 kg
  • barva kontrukce bílá
  • barva koženky hnědá


Za příplatek je možnost vyrobit:

  • Za příplatek 525,- Kč + 21 % DPH lze objednat i nosnost do 150 kg. (K96-VK-150, šířka sedáku 550 mm)
  • Za příplatek 200,- Kč + 21 % DPH lze objednat jinou barvu koženky.
  • Za příplatek 250,- Kč + 21 % DPH lze objednat jinou barvu konstrukce.


K ceně bude připočítáno balné a dopravné.

Fotografie produktu

Přihlášení

Zapomenuté heslo Nová registrace

Rychlý kontakt

ROUSEK s.r.o výroba zdravotnických lehátek

IČ: 27544737 DIČ: CZ27544737

Fakturační adresa: Zborovská 435
549 01 Nové Město nad Metují
Výroba a expedice Nádražní 219
549 01 Nové Město nad Metují
Kanceláře Nádražní 443
549 01 Nové Město nad Metují

Tel.:+420 491 470 767 E-mail:rousek@rousek.eu

živnostník roku 2008